Paryż nieznany – Rue des Thermopyles

thermo2
Tym postem otwieram swój mały osobisty przewodnik
po nieznanych zakamarkach Paryża :)

Fête des Thermopyles

A więc chodźcie! Zabiorę Was na mały niedzielny spacer urokliwą uliczką Thermopyles <3

Miejsce to kryje się w 14 dzielnicy Paryża. Wystarczy skręcić w niepozornie wyglądającą zarośniętą krzewami brukowaną uliczkę by znaleźć się w innym świecie! Wszędzie pełno zieleni, są tu małe zarośnięte ogródki, plac zabaw dla dzieciaków oraz skwer na którym odbywają się sąsiedzkie przyjęcia <3

24 i 25 lipca uliczka obchodziła rocznicę bliżej mi niezidentyfikowanego święta. Atmosfera była czarująca! Odbywały się koncerty lokalnych artystów, był barek z napojami oraz wypiekami, które zostały przyniesione przez mieszkańców uliczki, by podzielić się nimi ze swoimi sąsiadami! Dzieci bawiły się w specjalnie zorganizowane dla nich gry i zabawy, dorośli słuchali muzyki i rozmawiali o sprawach życia codziennego. Było tak pięknie, prosto i zwyczajnie.
Miło było na chwilę poczuć się jak część tego społeczeństwa <3

Można tutaj na chwilę przenieść się do innego świata, odciąć się od gwaru wielkiego miasta, które żyje pełną parą tuż za rogiem i poznać życie zwykłych, prostych Paryżan.

(kliknij na zdj by powiększyć)

Może odwiedzicie czarujące, nieznane paryskie zakamarki podczas swojej wizyty w stolicy miłości? :) Dobra alternatywa na zwiedzanie Paryża w sezonie letnim, miła odskocznia  od zapchanych turystami głównych atrakcji wielkiego miasta. Macie ochotę poznać prawdziwe życie Paryżan? Zapraszam!

DOKŁADNY ADRES:

Paryż 14 dzielnica
Rue des Thermopyles


2 myśli w temacie “Paryż nieznany – Rue des Thermopyles

  1. Myślę,że mogło to być opóźnione „la fete des voisins” -święto sąsiada (święto dobrych relacji sąsiedzkich). Wtedy Francuzi przynoszą z domu wypieki,napoje ,sery itp. i właśnie w ten sposób świętują. Spodobał się ten zwyczaj w Europie i zaczęto świętować również w niektórych krajach europejskich.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s